fengshui Polski
X
fengshui العربيةfengshui 简体中文fengshui Nederlandsfengshui Englishfengshui Françaisfengshui Deutschfengshui Italianofengshui Polskifengshui Portuguêsfengshui Русскийfengshui Español
Emocje i uczucia – Feng Shui Remigiusz Senska

Emocje i uczucia

Nadejście wiosny napawa nas optymizmem i przypływem życiowych sił.

Zdejmując ciepłą garderobę zmniejszamy bariery i dystans oraz pozwalamy by inni zbliżyli się do nas.

Tworzymy z ochotą relacje, które otwierają na  przeżywanie prawdziwych uniesień-miłości.

Skąd więc-na wzór natury w istniejących lub nowych związkach tyle burz i konfliktów w czasie tej, pięknej pory roku?

Odpowiedź na to pytanie daje  Feng Shui, które z pozoru zajmuję się tylko organizacją przyjaznego otoczenia człowieka i psychologiczną aranżacją wnętrz.

Zgodnie bowiem z teorią 5 ciu Żywiołów(Elementów; Wody, Drzewa, Ognia, Ziemi i Wody), wiosną szczególną aktywność przejawia żywioł Drzewa, a jego odpowiednikiem w organizmie jest wątroba.

O niektórych mawiają, że posiadają choleryczny charakter, a stąd już blisko do wybuchu konfliktów.

Cóż bowiem będzie się działo jeśli w związku spotkają dwie osoby z wątrobowym charakterem?

Będą padać pioruny emocji a czyste niebo relacji zasłonią chmury sprzeczek.

Szczególnie często, zauważcie dochodzi do nich w krótkim okresie przed pełnią Księżyca.

Czy warto więc czekać aż  nasz lunarny sąsiad zmieni swe położenie a wiosna przejdzie w lato?

Na to pytanie także pada odpowiedź inspirowana zasadami Feng Shui, która łączy czas z działaniami w przestrzeni.

Należy działać- mądrze, czasami nawet sprytnie, podpowiada Feng Shui.

Otóż wspomniana wyżej wątroba zasila energetycznie serce, sanktuarium duszy i  uczuć, w tym miłości do siebie, innych     i świata.

Dlatego też błędem byłoby(tym razem intelektualnym) niezachowanie dystansu do błahości emocji(gniewu, zazdrości, podejrzliwości, zawiści, smutku) powodowanych zmiennymi na wiosnę emocjami, gdyż wówczas ucierpią uczucia prawdziwe, jak miłość, spokój, radość, tolerancja, współczucie czy sympatia.

Reakcje choleryczne(aktywność wątroby odpowiada także reakcjom alergicznym-tutaj na inne osoby) wzmaga nie tylko wiosna, ale też dieta, w tym picie kawy, czy używanie bardzo ostrych przypraw.

Przestrzenie odpowiadające żywiołowi Drzewa w mieszkaniu czy domu do strefy wschodnie i południowo wschodnie.

Należy je bezwzględnie przejrzeć i wyrzucić z nich przedmioty wykonane z metalu(sprzęty, narzędzia, itp.), gdyż wprowadzają one dysharmonię(konflikt) z żywiołem Drzewa(Metal „wycina” Drzewo), której objawami mogą być ciągłe sprzeczki, podejrzenia, notoryczna zazdrość oraz nieuzasadniony gniew.

Kiedy jednak wykluczymy wszystkie przyczyny związane z   czasem i używkami warto, jak doradzają znawcy Feng Shui otoczyć się kolorem zielonym-wibracyjnym kolorem wątroby.

Zamiast przemalowania ścian na które patrzymy na co dzień,  a które odbijają energię żywiołu Drzewa  potrzebną dla wątroby warto po prostu wybrać się na spacer wśród wiosennej zieleni.

Kiedy już emocje opuszczą nas i najbliższych należy zadbać o uczucia.

Praktyczne wskazówki pielęgnacji uczuć podają zasady aranżacyjne Feng Shui.

Uniwersalnym i globalnym symbolem uczuć jest serce.

Jego kształt nie ma w sobie ostrych linii, podobnie jak wszystko inne, co występuje w naturze.

Dlatego też w miejscu, w którym spotykają się partnerzy; w domu, w sypialni trzeba unikać wszelkich ostrych kształtów (reprezentowanych przez  wszelkie przedmioty, od sprzętów, łóżek, szaf, stolików, aż po suche rośliny itp.).

Rozrzucone w sypialni ubrania miast wprowadzać do związku harmonię i poczucie bezpieczeństwa będą reprezentować chaos, który na pewno przerodzi się we wspomniane wyżej niezdrowe emocje.

Bywa też-to także uwaga z zakresu pragmatyki Feng Shui, że budowa nowych relacji zatruwana jest energią przeszłych związków.

Przeszkodą są nie tylko niepotrzebnie pozostawione pamiątki po „byłych”, ale także jak twierdza praktycy Feng Shui …zawartość piwnicy w domu.

Zgromadzone przedmioty oraz ewidentna niechęć do tworzenia ładu w tej przestrzeni odpowiada naszym lękom z obecnego i przeszłych wcieleń.

Wystarczy poczekać, tym razem na czas ubywania Księżyca, by w lżejszy, niż o innej porze sposób pozbyć się pozostałości   z przeszłości.

Otwarcie na nową teraźniejszość i przyszłość zaowocuje lekkością-taką by ponieść się na skrzydłach uczuć.

By jednak uniesienia były na miarą naszych oczekiwań bezwzględnie należy zadbać o temperaturę uczuć a tej na pewno nie będzie sprzyjać biały sufit w sypialni.

Odpowiedź jaki kolor sufitu jest właściwy dla partnerów nie jest odpowiedzią jednoznaczną i zależy od ich indywidualnych energetyk identyfikowanych przez analitykę cech wg Feng Shui.

Nie zdradzę wielkiej tajemnicy, jeśli powiem, że w indywidualnej aranżacji przestrzeni sypialni do malowania sufitów sugeruję pastelowe odcienie lawendy, różu, ecru, czy jasnego odcienia koloru beżowego.

Unikamy zaś kolorów żywiołu Wody, które wraz z elementami remedialnymi(np. fontanny, wizerunki wody), często stosowanymi do pobudzania powodzenia finansowego w domach, mieszkaniach lub firmach-w sypialni prowadzą wprost to aktywizacji  konfliktów i eskalacji emocji.

Mogą także prowokować lub symbolizować potencjalną zdolność jednego z partnerów do zdrady.

Pełnia uczuć, miłości, przyjaźni w cyklicznej pętli czasu przypada na lato-dokładnie na przesilenie letnie i oznacza dominację żywiołu Ognia reprezentującego w ciele człowieka siedzibę uczuć-serce.

Jak jednak podtrzymać ten rozpalony afektem płomień?

Na to pytanie odpowiada  interpretacja przestrzeni w Feng Shui, która identyfikuje strefę ogólna partnerstwa(stałości uczuć, nie emocji) na południowym zachodzie mieszkania lub domu.

Pierwszym zadaniem wytrawnego znawcy, ale i adepta Feng Shui będzie rekomendacja gruntownego wysprzątania          tej strefy z niepotrzebnych rupieci, starych gazet, roślinności(tak!, jest to strefa żywiołu Ziemi, na którą niekorzystnie z kolei działa żywioł Drzewa) i zadbanie o jej symetryczną aranżację (podwójne obrazy, lampki, fotele, remedia Feng Shui).

Umieszczenie w tym miejscu biokominka, świec, reprezentujących żywioł Ognia doda naszym uczuciom  blasku.

A cóż będzie później?

W porze późnego lata, będącego w Feng Shui piątą pora roku zapanuje miłość i harmonia, a jej efekty zazwyczaj pojawiają się za trzy kwartały, kiedy na świat przychodzą pisklęta, owoce miłości a w naturze znowu rozpocznie się wiosna…

fengshui

1 Comment

  1. fengshui
    ปั้มไลค์ 23 lipca 2020

    Like!! Really appreciate you sharing this blog post.Really thank you! Keep writing.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.