fengshui Polski
X
fengshui العربيةfengshui 简体中文fengshui Nederlandsfengshui Englishfengshui Françaisfengshui Deutschfengshui Italianofengshui Polskifengshui Portuguêsfengshui Русскийfengshui Español
Feng Shui w Święta Bożego Narodzenia | Feng Shui Remigiusz Senska

Feng Shui w Święta Bożego Narodzenia

fengshui

Feng Shui w Święta Bożego Narodzenia.

Zwyczaje związane z obchodami świąt Bożego Narodzenia pochodzą z szeroko rozumianej kultury europejskiej i tradycji naszych zachodnich sąsiadów.

By jednak wykorzystać w pełni ekspresję uczuć i radości im towarzyszącej warto skorzystać ze wskazówek i narzędzi Feng Shui,  by zorganizować wydarzenia, na które czekają wszyscy przez cały solarny rok-Wigilii.

Feng Shui podaje receptę na organizację przestrzeni wokół nas-także w czasie tego najradośniejszego okresu, a narzędziem temu służącym jest tzw. siatka Ba Gua (ośmiu kątów).

Prawidłowo nałożona na powierzchnię mieszkania lub domu  poniższa, kierunkowa siatka Ba Gua  wskaże najwłaściwsze miejsca do ceremonii rozpoczęcia świat i wigilijnej kolacji.

fengshui

Poszczególne pola siatki Ba Gua oznaczone są cyframi, którym przypisano w Feng Shui żywioły, dokładnie jeden z 5 żywiołów.

Cyfrze 1 przypisany jest żywioł Wody, 2, 5 i 8 opisują żywioł Ziemi, 3 i 4 Drzewa, 6 i 7 Metalu, a cyfra 9-to Ogień.

Sam kwadrat (siatka) w powyższym układzie ma jeszcze jedną ciekawą właściwość-suma cyfr liczona w jakiejkolwiek osi daje 15.

Nazywany jest przez to magicznym kwadratem; dla nas znaczenie mają jednak poszczególne pola i strefy przypisane  istotnym aspektom życia.

W nich to powinniśmy cieszyć się związanymi ze świętami Bożego Narodzenia atrybutami.

Zacznijmy od symbolu świąt-oczekiwanej przez najmłodszych     i dorosłych naturalnej choinki, która w Feng Shui reprezentuje żywioł Drzewa(drzewko) i Ognia (światełka i ozdoby).

Jej honorowe miejsce zazwyczaj lokalizowane jest na południowym wschodzie, południu i na południowym zachodzie oraz centrum, czyli w polach oznaczonych cyframi: 4, 9, 2 i 5.

Tak bywa z reguły, ale pozycja drzewka w strefie numer 2 (na południowym zachodzie), w obecnym lunarnym  roku ziemskiego Psa może przerzedzić szeregi przyjaznych nam osób!

Zaawansowana reguła Feng Shui dynamicznego, zwana Latającą Gwiazdą przestrzega przed tymi miejscami, które w danym roku księżycowym narażone są na  zagrożenia, które mogą się zaktywizować, poprzez umieszczenie tam bardzo energetycznego symbolu-bożonarodzeniowego drzewka.

Gdzie więc umieścić tradycyjny symbol świąt?

Znakomitym miejscem będzie oznaczona cyfrą 4 strefa południowo wschodnia, zwana także przestrzenią pomyślności lub centrum, które emanuje w roku Psa energią Ognia.

Umieszczenie zaś choinki na południu znakomicie wpłynie na komunikatywność, urok osobisty i nawiązywanie …romansów.

Jeśli drzewko będzie stało w jednym z wyżej wskazanych stref, to dekoracje na nim powinny nawiązywać do barwy czerwonej, co wpłynie także temperaturę nastroju świąt.

Pozostaje już tylko nakryć do stołu, a ten powinien znaleźć się w miejscu rozwoju i rodziny zlokalizowanym we wschodniej strefie opisanej cyfrą 3.

Zaś lokalizacja stołu wigilijnego w strefie zachodniej, opisanej cyfrą 7 może skończyć się w tym roku rodzinną awanturą.

Ważne, by w roku Psa nie aktywizować także  strefy północnej (choroby) i północno zachodniej, gdyż wpłynie to negatywnie na patriarchę rodu-najstarszego mężczyznę w domu.

Tak czy inaczej, atmosfera świąt swoją aurą napełni uczucia nas wszystkich, a właściwe rozmieszczenie ich przymiotów pozwoli na spotęgowanie uczuć najważniejszych-miłości do siebie i najbliższych, czego serdecznie życzę!

 

fengshui

5 komentarzy

 1. fengshui
  ปั้มไลค์ 25 czerwca 2020

  Like!! I blog frequently and I really thank you for your content. The article has truly peaked my interest.

 2. fengshui

  Thanks so much for the blog post.

 3. fengshui

  I like the valuable information you provide in your articles.

 4. fengshui

  Thanks for fantastic info I was looking for this info for my mission.

 5. fengshui
  SMS 25 czerwca 2020

  bookmarked!!, I like your blog!

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

X